Παρουσίαση της Τ.Ε.Ε. από την Ο.Λ.Τ.Ε.Ε.
στο 4ο Φεστιβάλ Βιομηχανικής Πληροφορικής που διεξήχθη από τις 15 – 20 Οκτωβρίου 2013 στην Καβάλα, με θέμα:
«Ο ρόλος της Ρομποτικής στην ανάπτυξη»
και διοργανώθηκε από το Τ.Ε.Ι. Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης.
Σε ενιαίο εκθεσιακό χώρο της Τ.Ε.Ε. εκτέθηκαν έργα – κατασκευές μαθητών του 1ου ΕΠΑ.Λ. Δράμας και της ΕΠΑ.Σ. Δράμας, που πραγματοποιήθηκαν στα πλαίσια της πρακτικής τους άσκησης στα εργαστήρια κατεύθυνσης του 1ου και 2ου Σ.Ε.Κ. Δράμας. Στην παρουσίαση συμμετείχε ως εκθέτης με εφαρμογές πληροφορικής και συνέδραμε ο Χρ. Σαμαράς, Πρόεδρος της Ε.Λ.Τ.Ε.Ε. Δράμας.
![Ο γεν. γραμματέας της Ο.Λ.Τ.Ε.Ε. κος Σταμάτης Σταματιάδης, ο καθηγητής του Τ.Ε.Ι. Καβάλας και Οργανωτικός γραμματέας του Festival κος Δημήτρης Πογαρίδης και ο πρόεδρος της Ε.Λ.Τ.Ε.Ε. Δράμας κος Χρήστος Σαμαράς στο περίπτερο της Ο.Λ.Τ.Ε.Ε.](https://www.oltee.gr/wp-content/uploads/2014/01/Εκθεση-Τ.Ε.Ι.-300x225.png)
![Η αφίσα του Festival](https://www.oltee.gr/wp-content/uploads/2013/10/4o-Φεστιβάλ-210x300.jpg)
Συνολική άποψη του περιπτέρου μας, στον εκθεσιακό χώρο του Festival
![Η αφίσα της Ο.Λ.Τ.Ε.Ε. για το festival](https://www.oltee.gr/wp-content/uploads/2014/01/dt100-212x300.jpg)
Έργα του Ηλεκτρολογικού (Αυτοματοποιημένη φωταγώγηση κλιμακοστασίου ανά όροφο και συνολική) και του Μηχανολογικού τομέα (Ηλεκτροδότηση κτιρίου από φωτοβολταϊκό σύστημα και χρήση του ηλεκ. ρεύματος για την φωταγώγηση, θέρμανση και άλλες κοινές χρήσεις ).
![Έργα από τις ειδικότητες Κομμωτικής (Καλλιτεχνικά χτενίσματα) και Αισθητικής Τέχνης (Αισθητική Σώματος και Προσώπου,Μακιγιάζ και Μανικιούρ)](https://www.oltee.gr/wp-content/uploads/2014/01/εκθεση1-225x300.png)
Έργα του τομέα Εφαρμοσμένων Τεχνών. Μακέτα μονοεπίπεδης τυπικής κατοικίας με τον εξοπλισμό της. Καλλιτεχνικές δημιουργίες με την χρήση πηλού (ομοιώματα αρχαιολογικών ευρημάτων), συμπιεσμένου χάρτου και χρωμάτων. Κολάζ από εφημερίδες και περιοδικά.